Średni Rytm – Pentacon six TL – Średni format – Opis, instrukcja, a także jak kupić dobry aparat

Po zakupie swojego pierwszego średniego formatu – Pentacon six TL – postanowiłem, że zrobię o tym kilka filmów na temat aktualnego średniego formatu, który posiadam, oraz ogólnie na temat analogowej fotografii, która powoli odchodzi w zapomnienie, a jednak gdzieś są tam osoby, zainteresowane dawnymi technikami tworzenia obrazów.

Wcześniej miałem do czynienia ze średnim formatem, dużo też o nich czytałem i słuchałem, jako część wykładów w szkole i poza nią – sam jednak nie posiadałem swojego średniego formatu gdyż po prostu, był dla mnie za drogi.
Udało mi się w końcu uzbierać na niego pieniądze, udało mi się także wpaść na świetną okazję aby w dobrej cenie kupić dobrego Pentacona, na którego od dawien dawna zawsze miałem zajawkę.
Obecnie posiadam model Pentacon six TL z trzema obiektywami: szerokokątnym, standardowym oraz do portretów. Jestem zadowolony z zakupu, gdyż udało mi się na raz kupić wszystko czego potrzebowałem od człowieka, który dbał o sprzęt i używał go jak należy.

Pojawiła mi się w głowie koncepcja nagrania filmików związanych ze średnim formatem i ogólnie z fotografią analogową – w języku Polskim (jako, że po Angielsku jest ich bez liku!).

Oto pierwszy z nich: